Azok a jótékony baktériumtörzsek (probiotikus), amelyek az emésztőrendszerünkben találhatók, alapvetően meghatározzák az egészségünket. Hiányuk ugyanis sok esetben komoly betegségek kialakulását eredményezi. Ezért elengedhetetlen a probiotikus baktériumok megfelelő pótlásáról, valamint mennyiségük megfelelő szinten tartásáról egyaránt.
Napjainkban az ajánlások szerint a következő betegségek kezelésére alkalmazhatjuk a jótékony baktériumokat:
- hasmenés- felnőtt és gyermekek esetén egyaránt
- antibiotikumok okozta hasmenés,
- gyulladásos bélbetegségek (IBD),
- fekélyes vastagbélgyulladás
- Crohn-betegség,
- immungyengeség,
- tehéntej allergia miatt kialakuló atópiás ekcéma,
- sugárzás okozta entretitisz (vékonybélgyulladás)
- bakteriális hüvelyi fertőzés, hüvelygyulladás,
- májeredetű agyműködészavar,
- zsírmáj (nem alkohol hatására kialakuló),
- zsírmáj gyerekeknél,
- alkohol hatására kialakuló májbetegség.
A probiotikus baktériumokat azonban a megfelelő és minőségi táplálékkiegészítők mellett probiotikus élelmiszerek rendszeres fogyasztásával is pótolhatjuk. Azzal már tisztában vagyunk, milyen előnyösek számunkra a probiotikumok, most pedig itt az idő, hogy beszéljünk néhány szót azokról az élelmiszerekről, amelyekben ezek a jótékony baktériumok megtalálhatóak. A probiotikumokat tartalmazó ételek pedig nem csupán segítségek a gyomor egészséges egyensúlyának kialakításában jó baktérium tartalmuknak köszönhetően, hanem ízletes finomságok is egyben.
Joghurt: A joghurt a legismertebb és egyben gazdag forrása a probiotikumoknak, de légy óvatos: nem minden joghurt tartalmaz probiotikumokat. A joghurtokban általában kétféle probiotikum törzs található meg, amelyek igazán hatékonyak: a lactobacillusok és a bifidobaktériumok. Azonban minél többféle törzs található az adott joghurtban, a termék annál egészségesebb és annál több célra fel lehet használni. Sajnos azonban a joghurtokból a probiotikumok nagy része elpusztul a pasztőrözés során, így sokszor a pasztőrözés után pótolják ezeket a mikroorganizmusokat a termékben.
Kefir: A kefír az egyik leggazdagabb forrása a probiotikumoknak, háromszor annyi található benne, mint a joghurtban. Saját baktériumtörzsei vannak, amely mellett még néhány segítő élesztőfajtával is rendelkezik.
Erjesztett zöldségek: Az erjesztett zöldségek is probiotikus élelmiszerek és szintén igen könnyen hozzájuk lehet jutni. A savanyú káposztában és a savanyúságban is sok élő kultúra található. Persze itt is fontos tisztázni, hogy nem sokra megyünk a kereskedelemben található erjesztett zöldségekkel, mivel a sok adalékanyag és mesterséges összetevő miatt ezekben az ételekben a probiotikumok nagy része elpusztult.
Kombucha Tea: A Kombucha tea egy erjedő édes, fekete tea, amely a kombucha gomba erjedésével készül el. Ez egy igen gazdag probiotikus ital, ami tucatnyi előnnyel rendelkezik, többek között nagyon erős immunstimuláló hatással bír. Az American Cancer Society is elismeri e tea probiotikus előnyeit.
A Probikum 7 Forte kapszula fogyasztása elősegíti a felborult mikrobiális egyensúly (jótékony és káros baktériumok aránya) helyreállítását.
9-féle baktériumtörzset tartalmazó probiotikum az immunrendszer és az emésztőrendszer támogatására.
A bélflóra egészségét fenntartó étrend-kiegészítő csepp
Detox formula természetes hatóanyagokkal
Háromféle szerves cink egyedülálló keverékével, gyomorsavat túlélő baktériumokkal és egyéb értékes hatóanyagokkal.
A termékben magas csíraszámban lévő szabadalmazott jótékony baktériumok hozzájárulhatnak a normál testsúly megtartásához, a felgyülemlett salakanyag eltávolításához.